top of page
Willa Lipszyca w Łodzi.jpg
PIOTRKOWSKA 47 REWOLWER.jpg

KSIĘGA STANDARDÓW ulicy Piotrkowskiej

Księga standardów ulicy Piotrkowskiej” to pierwszy wydany w Polsce instruktaż opisujący zasady projektowania witryn na określonym obszarze miasta. Przeznaczony jest dla właścicieli i najemców lokali użytkowych przy ulicy Piotrkowskiej, a także projektantów oraz architektów. Zawiera zasady dotyczące projektowania witryn na głównej ulicy miasta.

 

Architekci RWSL we współpracy z Biurem Miejskiego Konserwatora Zabytków przyporządkowali każdą nieruchomość do jednego z czterech głównych stylów architektonicznych występujących przy ulicy Piotrkowskiej: klasycyzm, historyzm, secesję i modernizm. 

Podręcznik informuje, jak w sposób, spójny, estetyczny, a także zgodny ze stylami architektonicznymi budynków i otoczenia, reklamować swoje firmy. 
 

Tworząc księgę chcieliśmy wprowadzić na Piotrkowską zasady, które od dawna stosowane są w galeriach handlowych. Mają one pomóc przedsiębiorcom w dotarciu do klienta oraz poprawić estetykę budynków.

W Księdze Standardów poza wskazówkami projektowymi znalazły się opisy i przykłady stylów architektonicznych, inspiracje, dobre praktyki, słownik pojęć, infografika procedur oraz retuszowane zdjęcia kamienic.

bottom of page